bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

X Konferencja naukowa „Energia i Środowisko w technologiach przemysłowych”!
Data dodania: 30 / 06 / 2022

X Konferencja naukowa „Energia i Środowisko w technologiach przemysłowych”!

Zrównoważony rozwój, zeroemisyjność, gospodarka oparta na odnawialnych źródłach energii, dekarbonizacja przemysłu, poprawa efektywności energetycznej – jak pogodzić to wszystko z biznesem? 
Jak sprawić, by było i ekologicznie, i ekonomicznie? 
Jak wdrażać w gospodarce nowoczesne technologie przyjazne dla środowiska?
Na te wszystkie pytania i inne będziemy próbować odpowiedzieć podczas nadchodzącej konferencji, której celem jest wymiana doświadczeń sfery nauki i praktyki przemysłowej w obszarze technik wytwarzania materiałów budowlanych, ceramicznych oraz ogniotrwałych.
Potrzeba optymalizacji procesów produkcyjnych oraz podnoszenia ich wydajności energetycznej wynika ze stale zaostrzających się regulacji gospodarki zeroemisyjnej. Obecnie produkcja materiałów, które wykorzystujemy na co dzień odpowiada za 45% emisji CO2. Narastająca świadomość o istocie przemiany rynkowej w gospodarkę o obiegu zamkniętym nadaje tempo zmianom zachodzącym w przemyśle.
W trosce o środowisko i efektywne wykorzystywanie energii w technologiach przemysłowych należy skutecznie rozmawiać z przedstawicielami jednostek naukowych i branżowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Powaga sytuacji rodzi dyskusje, które będą motywem przewodnim konferencji.

Serdecznie zapraszamy do wymiany poglądów!
Razem działajmy na rzecz ochrony środowiska! 

Terminy

  • 19.08.2022 - Przesłanie formularzu uczestnictwa w konferencji i streszczenia referatu lub posteru. 
  • 31.09.2022 - Przesłanie zgłoszenia uczestnictwa w konferencji bez referatu 

Formularz zgłoszeniowy

Zarejestruj się na wydarzenie!


Wróć

Kontakt

mgr inż. Katarzyna
Kiprian

tel.: 77 456 32 01-06 w. 328

katarzyna.kiprian@icimb.lukasiewicz.gov.pl

Koordynator

inż. Dominika Kądziołka

tel.: 12 683 79 43

dominika.kadziolka@icimb.lukasiewicz.gov.pl

Centrum Inżynierii
Środowiska

ul. Oświęcimska 21
45-641 Opole

Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona