Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Mamy I miejsce tegorocznej edycji Akceleratora Łukasiewicza!
Data dodania: 07 / 10 / 2022

Mamy I miejsce tegorocznej edycji Akceleratora Łukasiewicza!

Decyzją Jury projektem o największym potencjale komercjalizacyjnym jest:
BiOrgano-Mineral - produkt poprawiający właściwości gleby, który powstał w 100% z odpadów, wpisujący się w Gospodarkę o Obiegu Zamkniętym, z powodzeniem mogący zastąpić tradycyjne nawozy, jako ich tańszy zamiennik oraz pomóc w walce z degradacją środowiska naturalnego.

 

Projekt BiOrgano-Mineral jest odpowiedzią na stale rosnące ceny nawozów mineralnych. Rocznie wytwarzanych jest blisko 600 tys. ton* komunalnych osadów ściekowych i powstaje aż 100 tys. ton** ubocznych produktów spalania! A zapotrzebowanie na nawozy w Polsce i na świecie wciąż rośnie.
BiOrgano-Mineral stanowi opracowanie wykorzystania osadów ściekowych jako źródła materii organicznej rozwiązując problem z ich zagospodarowaniem. Projekt gwarantuje systematyczną dostawę komponentu, dzięki stałemu dostępowi do surowców odpadowych w niskiej cenie.
Technologia jest przyjazna środowisku, wpisuje się w Gospodarkę o Obiegu Zamkniętym – GOZ.

Serdecznie gratulujemy Zespołowi: dr Joannie Poluszynskiej, Elżbiecie Kusy, Marcinowi Biernackiemu!Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona