Zapraszamy do udziału w warsztatach SPIN które odbędą się 21.03.2022 roku w siedzibie Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie przy ul. Cementowej 8
Rozpoczęcie – godzina 10.00
Agenda:
10:00-10:05 – Rozpoczęcie i powitanie uczestników;
10:05-10:35 – Deklaracja Środowiskowa Produktu oraz analiza śladu węglowego jako narzędzia budowania przewagi konkurencyjnej;
10:35-11:05 – Certyfikacja czystości mikrobiologicznej: Po co? Dla kogo? Zasady;
11:05-11:35 – Wprowadzenie do obrotu niestandardowego wyrobu budowlanego;
11:35-11:50 – Przerwa;
11:50-12:35 - Od wyboru programu dofinansowania do złożenia wniosku. Co nas czeka po drodze?
12:35-12:55 Projekt SPIN: korzyści i zasady uczestnictwa;
12:55-13:00 Zakończenie.
Wyjaśnimy, czym jest Deklaracja Środowiskowa Produktu i jej znaczenie na rynku wyrobów budowlanych, do czego służy certyfikat czystości mikrobiologicznej i jak go uzyskać, w jaki sposób wprowadzić do obrotu niestandardowy wyrób budowlany. W drugiej części porozmawiamy o problemach i typowych błędach popełnianych w trakcie przygotowywania wniosków o dofinansowanie oraz realizacji i rozliczania projektów B+R, a na koniec zaprezentujemy możliwości wsparcia Państwa działalności B+R w ramach Projektu SPIN.
Warsztaty odbędą się w formie stacjonarnej w naszym Instytutcie tj. w Krakowie przy ul. Cementowej 8.
Zainteresowany?
Sprawdź warunki uczestnictwa:
Kilka słów o projekcie:
Projekt SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy wsparciem dla przedsiębiorców realizowany w ramach RPO Woj. Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z EFRR.
Projekt: w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, pn. SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy wsparciem dla przedsiębiorców Realizowany wspólnie z Partnerami:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Uniwersytet Jagiellońskie, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, Stowarzyszenie Towarzystwo Geosynoptyków GEOS, Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Fundacja Progress and Business, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Fundacja Polish Heritage
Centrum Transferu Wiedzy przy Łukasiewicz - Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych zostało powołane do realizacji projektu pn. SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy wsparciem dla przedsiębiorców.
Nasz cel: Celem Projektu jest wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z Małopolski w działaniach zwiększających ich innowacyjności. Centrum Transferu Wiedzy łączy potencjał Łukasiewicz - ICiMB z potrzebami małopolskich przedsiębiorców w zakresie Regionalnej Inteligentnej Specjalizacji (RIS): Chemii.
Usługi CTW świadczone są częściowo bezpłatnie. Kwotę netto usługi pokrywa dofinansowanie Projektu i jest rozliczane na zasadach pomocy de minimis
Oferujemy proinnowacyjne usługi „szyte na miarę”:
następnie można skorzystać z:
Usługi z zakresu transferu technologii poprzez m.in. przegląd profili wykonawców, przygotowanie ofert współpracy, doradztwo w zakresie ubiegania się o zewnętrzne środki (nie obejmuje przygotowania wniosku aplikacyjnego).
Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.