Tytuł projektu: |
Wielofunkcyjny materiał kompozytowy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i pro-regeneracyjnych do odbudowy tkanki kostnej
Projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „NOWOCZESNE TECHNOLOGIE MATERIAŁOWE” – TECHMATSTRATEG, umowa nr TECHMATSTRATEG2/406384/7/NCBR/2019.
Kierownik projektu: dr inż. Zbigniew Jaegermann Okres realizacji: 1.03.2019-31.05.2023 Wartość projektu: 6 902 422,00 zł Wysokość dofinansowania dla Ł-ICiMB: 2 424 987,00 zł Lider:
Partnerzy:
Cel projektu: Opis projektu:
Strona internetowa projektu: https://glasspopep.eu/projekcie/
Nagrody: 16 Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® Wynalazek: Wielofunkcyjny kompozytowy materiał implantacyjny do wypełnień ubytków kostnych i regeneracji tkanki kostnej Nagroda Platynowa dla najlepszych wynalazków/innowacji w branży i Nagroda Polskiej Izby Rzeczników Patentowych
Wynalazek: Bioszkła antybakteryjne do zastosowań medycznych Złoty medal
Wynalazek: Wielofunkcyjny elastomerowy biokompozyt do regeneracji tkanki kostnej Złoty medal |
KIEROWNIK PROJEKTU dr inż. Zbigniew |
Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.