W siedzibie Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Łukasiewicz - Instytutu Metali Nieżelaznych. Tematy podejmowane podczas spotkania dotyczyły współpracy badawczej w zakresie zagospodarowania odpadów budowlanych.
W rozmowach uczestniczyli:
Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych:
- Łukasz Skrzypiec – Dyrektor Centrum Przeróbki Surowców Mineralnych Łukasiewicz - IMN
- Krystian Cichy – Lider Grupy Badawczej Technologii Wzbogacania Surowców Mineralnych i Wtórnych
- Waldemar Mijał - pracownik Grupy Badawczej Technologii Wzbogacania Surowców Mineralnych i Wtórnych Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
- Dr inż. Małgorzata Niziurska – Z-ca Dyrektora ds. Badawczych i Komercjalizacji
- Michał Wieczorek – Dyrektor Centrum Szkła i Materiałów Budowlanych
- Krzysztof Nosal – Grupa Badawcza Chemia Budowlana
Już wyczekujemy kolejnych wspólnych działań!
Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.