Nasze tematy

Artykuły

Na tropie inspiracji. Łódź Design Festival 2023

Wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami i architektami oraz rozmowy na najbardziej aktualne i palące tematy – taki był tegoroczny Łódź Design Festival. 17. edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem Future Perfect i jak co roku przyciągnęła najlepszych reprezentantów polskiej branży kreatywnej oraz fanów dobrego designu. Tradycyjnie wyróżniono też najlepsze polskie produkty oraz wręczono nagrody najbardziej zdolnym młodym projektantom z całego świata.

Tegoroczny Łódź Design Festival (ŁDF) upłynął pod znakiem przyszłości – jej wyzwań oraz możliwych odpowiedzi na nie. Program wystaw i wydarzeń zachęcał, by o przyszłości myśleć jak o wspólnym projekcie oraz przypominał, że aby zmienić ją na lepsze, należy działać już teraz. I choć nie brak imprez branżowych poświęconych bardzo wąskim dziedzinom projektowania, to warto zwrócić uwagę także na przeglądy wykraczające poza nasze codzienne zainteresowania.

Wydarzenia takie jak ŁDF dzięki swojej różnorodności i dużej rozpiętości tematycznej pozwalają poznać nowe perspektywy projektowe i poszerzyć pole działania. Są świetną okazją do spotkania twórczyń i twórców o odmiennych specjalizacjach i doświadczeniu, osób z różnych zakątków świata mających nierzadko unikatową wiedzę wynikającą z lokalnej tradycji. Wzajemne inspirowanie w interdyscyplinarnym otoczeniu to obecnie standard, do którego dążą najlepsi wswoim fachu. 

Cały artykuł dostępny w nr 3/2023 "Szkła i ceramiki". Zamów już teraz

Wróć
W najnowszym numerze
4 / 2024
linia Ulotne chwile Weroniki Lucińskiej
linia Bogdan Kupczyk. Szkło to sztuka wyboru
linia Latchezar Boyadijev. W poszukiwaniu wolności
linia Renata Pawlik-Kiebdój. Kobieta Szkło Twórcza
linia Kalina Bańka-Kulka. Codzienność zaklęta w szkle
linia Czar potłuczonego szkła Marty Klonowskiej
linia Marta Wojciechowska. Hot Green
linia Barbara Trzybulska. Od literackich inspiracji do ceramicznych światów
linia Master Class. Wypał alternatywny ceramiki. SAGGAR w piecu elektrycznym
linia Skąd się wzięła chińska i japońska porcelana w Europie?
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności