Wydarzenia

Festiwal Słoików Świata, 25-27.09.2015
Data: 21 - 08 - 2015

Szkło i Ceramika po raz kolejny objęło patronatem drugą już edycję Festiwalu Słoików Świata. Wydarzenie zaplanowane jest na dni od 25-27 września 2015 r. Dwa tygodnie przed festiwalem odbędzie się również uroczystość otwarcia Muzeum Słoików Świata, 4 września br. o godz. 14.00 w Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Organizatorzy patrzą na słoiki z wielu perspektyw. Są one mianowicie miejscem koncentrującym przetworzoną ludzką pracę, efekty upraw, płody rolne, ale też finezję kuchni oraz przysmaki, od pokoleń obecne w życiu codziennym, jako najzdrowsza technika utrwalania i przechowywania żywności. Oprócz tego w polskiej rzeczywistości słoiki weszły do naszego słownika jako symbol wolności wyboru miejsca zamieszkania, symbol solidarności i tolerancji. Słoik to rodzinne tradycje przeniesione do nowego miejsca zamieszkania. No i wreszcie – całe wydarzenie odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki – tam, gdzie siedzibę ma  Muzeum Techniki i Przemysłu, bowiem słoiki historycznie związane są z postępem technicznym, i z wynalazkami, które ułatwiły sposób przechowywania żywności

I Edycja Festiwalu Słoików Świata, cieszyła się ogromnym powodzeniem, gromadząc wystawców produktów słoikowych i przetworów, oraz przyciągając 17 tys. zwiedzających. Uczestnicy Festiwalu, odwiedzający i wystawcy zaakceptowali pozytywnie taki format imprezy. W ramach II edycji Festiwalu Słoików Świata organizatorzy zapraszają gości na swoistą ucztę smakową, przetworów zawartych w słoikach oraz przygodę intelektualną prezentowaną w Słoikowych Laboratoriach.

 

Więcej informacji na stronie http://festiwalsloikow.org/

 

muzeum sloikow 750x200px

 

festiwal sloikow 750x200px



Wróć
W najnowszym numerze
4 / 2024
linia Ulotne chwile Weroniki Lucińskiej
linia Bogdan Kupczyk. Szkło to sztuka wyboru
linia Latchezar Boyadijev. W poszukiwaniu wolności
linia Renata Pawlik-Kiebdój. Kobieta Szkło Twórcza
linia Kalina Bańka-Kulka. Codzienność zaklęta w szkle
linia Czar potłuczonego szkła Marty Klonowskiej
linia Marta Wojciechowska. Hot Green
linia Barbara Trzybulska. Od literackich inspiracji do ceramicznych światów
linia Master Class. Wypał alternatywny ceramiki. SAGGAR w piecu elektrycznym
linia Skąd się wzięła chińska i japońska porcelana w Europie?
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności