bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Patronat Honorowy seminarium Droga do neutralności klimatycznej. Praktyczne aspekty dekarbonizacji w produkcji materiałów budowlanych
Data dodania: 28 / 02 / 2023

Patronat Honorowy seminarium Droga do neutralności klimatycznej. Praktyczne aspekty dekarbonizacji w produkcji materiałów budowlanych

Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych objął Patronat Honorowy nad seminarium „Droga do neutralności klimatycznej. Praktyczne aspekty dekarbonizacji w produkcji materiałów budowlanych”

Wydarzenie organizowane jest przez CEMEX Polska. Firma należy do krajowej czołówki producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego koncernu, CEMEX Polska stosuje międzynarodowe uznane standardy produkcji i zarządzania dostarczając na rynek polski materiały budowlane najwyższej jakości.
Wydarzenie odbędzie się 2-3 marca 2023 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie i zrzeszać będzie ekspertów branży budowlanej z całej Polski.
Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych reprezentować będą dr inż. Tomasz Baran, Grupa Badawcza Cement oraz dr inż. Katarzyna Łaskawiec, Grupa Badawcza Beton Komórkowy i Prefabrykaty.
Podczas seminarium zaplanowane są sesje dyskusyjne, których tematyka dotyczyć będzie: Betonu towarowego i Infrastruktury, Prefabrykacji Betonowej, Betonu Komórkowego, Chemii Budowlanej.


Ponadto pośród tematów podejmowanych przez ekspertów znajdą się:

  • Strategia klimatyczna UE w kontekście budownictwa
  • Cementy o obniżonej emisji CO2
  • Rozwiązania „szyte na miarę”
  • Obniżenie emisji CO2 w produktach budowlanych
  • Istotne aspekty techniczne w kontekście redukcji śladu węglowego produktów
  • Szanse i wyzwania technologiczne.

CEMEX: https://www.cemex.pl/Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona