Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Patronat Honorowy seminarium Droga do neutralności klimatycznej. Praktyczne aspekty dekarbonizacji w produkcji materiałów budowlanych
Data dodania: 28 / 02 / 2023

Patronat Honorowy seminarium Droga do neutralności klimatycznej. Praktyczne aspekty dekarbonizacji w produkcji materiałów budowlanych

Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych objął Patronat Honorowy nad seminarium „Droga do neutralności klimatycznej. Praktyczne aspekty dekarbonizacji w produkcji materiałów budowlanych”

Wydarzenie organizowane jest przez CEMEX Polska. Firma należy do krajowej czołówki producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego koncernu, CEMEX Polska stosuje międzynarodowe uznane standardy produkcji i zarządzania dostarczając na rynek polski materiały budowlane najwyższej jakości.
Wydarzenie odbędzie się 2-3 marca 2023 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie i zrzeszać będzie ekspertów branży budowlanej z całej Polski.
Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych reprezentować będą dr inż. Tomasz Baran, Grupa Badawcza Cement oraz dr inż. Katarzyna Łaskawiec, Grupa Badawcza Beton Komórkowy i Prefabrykaty.
Podczas seminarium zaplanowane są sesje dyskusyjne, których tematyka dotyczyć będzie: Betonu towarowego i Infrastruktury, Prefabrykacji Betonowej, Betonu Komórkowego, Chemii Budowlanej.


Ponadto pośród tematów podejmowanych przez ekspertów znajdą się:

  • Strategia klimatyczna UE w kontekście budownictwa
  • Cementy o obniżonej emisji CO2
  • Rozwiązania „szyte na miarę”
  • Obniżenie emisji CO2 w produktach budowlanych
  • Istotne aspekty techniczne w kontekście redukcji śladu węglowego produktów
  • Szanse i wyzwania technologiczne.

CEMEX: https://www.cemex.pl/Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona