Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Zgromadzenie Sekcji ABK
Data dodania: 02 / 06 / 2023

Zgromadzenie Sekcji ABK

Dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, Dyrektor Łukasiewicz – ICIMB wziął udział w Zgromadzeniu Sekcji ABK. Przedstawił referat pt. „Wsparcie badawcze dla przemysłu ABK w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i akustyki”. W wydarzeniu uczestniczyła również dr inż. Katarzyna Łaskawiec, Lider Grupy Badawczej Beton Komórkowy i Prefabrykaty.

Podczas swojego wystąpienia Pan Dyrektor zaprezentował potencjał Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w zakresie prefabrykatów betonowych i betonu komórkowego, jak również ofertę badawczą dla nowoczesnego i zielonego budownictwa.

W wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie Producentów Betonu uczestniczyli przedstawiciele najważniejszych ośrodków branżowych:
Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Bruk-Bet Sp. z o.o. Termalica
Marek Małecki, Prezes Zarządu SOLBET
Robert Turski, Prezes Zarządu Xella Polska
Jerzy Michalak, Prezes Prefbet Śniadowo
Henryk Bernard Teus, Prezes Zarządu Prefabet Osława Dąbrowa
Piotr DAUKSZA, Prezes Zarządu H+H Polska Sp. z o.o.

Polska jest obecnie krajem wiodącym w produkcji i badaniu prefabrykatów i betonu komórkowego. Dzięki wysokiemu rozwinięciu tego sektora, Polska odgrywa istotną rolę na arenie międzynarodowej, eksportując swoje produkty do wielu krajów na całym świecie. Polskie przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji prefabrykatów oferują szeroki zakres rozwiązań dla budownictwa.Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona