Łukasiewicz - ICiMB

Aktualności

Pierwsza Nagroda dla Młodego Naukowca-Wynalazcy dla dr inż. Moniki Biernat
Data dodania: 02 / 06 / 2023

Pierwsza Nagroda dla Młodego Naukowca-Wynalazcy dla dr inż. Moniki Biernat

Nagroda została przyznana za wynalazek „Wielofunkcyjny kompozytowy materiał implantacyjny do wypełniania ubytków kostnych i regeneracji tkanki kostnej” przedstawiony na XVI Międzynarodowych Targach Innowacji i wynalazków INTARG 2023.

Dr inż. Monika Biernat jest Liderem Grupy Badawczej Biomateriały. Jest absolwentką Wydziału Technologii Chemicznej, Politechniki Poznańskiej i studiów doktoranckich na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Głównym obszarem Jej badań są polimerowo-ceramiczne biomateriały kompozytowe przeznaczone do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego, nad którymi pracuje w ramach realizowanych przez siebie projektów. Jednym z najważniejszych projektów, w którym pełni funkcję Przewodniczącej Komitetu Sterującego, a także lideruje dwóm zadaniom badawczym, jest projekt strategiczny finansowany przez NCBiR, który polega na opracowaniu innowacyjnych, wielofunkcyjnych biokompozytów o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i proregeneracyjnych. Jej pasją są podróże i książki kryminalne, a idealnie czuje się łącząc te dwie pasje – podróżując z książką.

Dr inż. Monika Biernat włożyła ogrom pracy naukowo-badawczej jak i organizacyjno-koordynacyjnej kierując zespołem realizującym zadanie projektu GlassPoPep, które zaowocowało otrzymaniem innowacyjnego biomateriału kompozytowego.

Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona