Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Misja gospodarcza przedsiębiorców z Francji
Data dodania: 18 / 05 / 2023

Misja gospodarcza przedsiębiorców z Francji

16 maja 2023 jako Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych mieliśmy przyjemność gościć francuską misję gospodarczą z regionu Auvergne – Rhone – Alpes w naszej Krakowskiej Hucie Szkła.

Spotkanie zostało zorganizowane przez nasz Instytut wspólnie z Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. oraz z Jagiellońskim Centrum Innowacji w ramach projektu „Power up your Business in Małopolska 3”, realizowanego przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Głównym celem wydarzenia było zaprezentowanie możliwości współpracy krakowskich podmiotów innowacji z francuskim biznesem, wymiana doświadczeń i partnerstwo w pozyskiwaniu funduszy europejskich na rozwój projektów.
Wśród francuskich partnerów dominowały firmy zajmujące się budową infrastruktury drogowej, budownictwem, logistyką oraz klastry innowacji w zakresie materiałów budowlanych w tym ceramiki.

Spotkanie rozpoczął pokaz dmuchania szkła kolorowego wykonany przez krakowskich hutników, który zrobił duże wrażenie na gościach, a następnie odbył się pokaz prezentacji potencjału biznesowego i naukowego polskich i francuskich partnerów biznesowych.

Prowadzącą była Agnieszka Wiktoria Sioła, MBA

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie owocowało wieloma wspólnymi projektami!

 Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona