Łukasiewicz - ICiMB

Seminaria i szkolenia

Kongres Technologów
Data dodania: 29 / 04 / 2023

Kongres Technologów

20 kwietnia 2023 w Kielcach odbył się Kongres Technologów!

Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych reprezentowali Tomasz Foszcz i Anna Skawińska z Grupy Badawczej Surpwce i Spoiwa Budowlane oraz Anna Rolka z Grupy Badawczej Inżynieria Materiałowa.

Wydarzenie organizowane przez Cement Ożarów S.A. miało miejsce w Kielcach i dotyczyło drogi producentów cementu i betonu do neutralności klimatycznej.
W programie wydarzenia znalazły się takie zagadnienia jak ślad węglowy betonu towarowego, karbonatyzacja betonu, czyli ponowne absorbowanie przez niego CO2, czy mieszanki na bazie cementów o niskim śladzie węglowym.

Wśród prelegentów znaleźli się eksperci branży cementowej, przedsiębiorcy a także przedstawiciele największych uczelni technicznych w Polsce.Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona