Łukasiewicz - ICiMB

Seminaria i szkolenia

III Konferencja Drogowo-Kruszywowa Materiały, surowce, technologie. Wykorzystanie przy projektowaniu i budowie nawierzchni drogowych
Data dodania: 17 / 05 / 2023

III Konferencja Drogowo-Kruszywowa Materiały, surowce, technologie. Wykorzystanie przy projektowaniu i budowie nawierzchni drogowych

15-17 maja odbyła się III Konferencja Drogowo-Kruszywowa "Materiały, surowce, technologie. Wykorzystanie przy projektowaniu i budowie nawierzchni drogowych", której Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych był patronem honorowym.

Podczas IX Sesji dyskusyjnej „Nawierzchnie drogowe – zastosowanie wybranych materiałów i technologii” Ewelina Pabiś-Mazgaj, Starszy Specjalista w Grupie Badawczej Beton, Zaprawy, Kruszywa wygłosiła swój referat pt. „Czy można obniżyć reaktywność alkaliczną piasku?”.

Konferencja rozpoczęła się 15 maja w Zakopanem i była organizowana przez redakcje „Magazyn Autostrady” i czasopisma „Magazyn Kruszywa”. Jest odpowiedzią na potrzeby przedstawicieli branży drogowej i kruszywowej. W ramach wydarzenia poruszone zostały zagadnienia dotyczące materiałów, surowców, technologii i wykorzystaniu ich przy projektowaniu oraz budowie nawierzchni drogowych. Najważniejszym jednak celem Konferencji była integracja branż umożliwiająca wymianę doświadczeń.

Dowiedz się więcej: https://lnkd.in/dnGP_a5Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona